شرکت مشاوره مدیریت مکنزی (مک کنزی)

شرکت بین المللی مشاوره مدیریت مکنزی (McKinsey & Co) که گاهی در فارسی آن را به صورت مک کینزی یا مک کنزی هم می‌نویسند، از جمله شرکت‌های بزرگ، معتبر و قدیمی در حوزه مشاوره مدیریت است که برخی از مدلها و راهکارهای آن، امروز به عنوان ابزارها و چارچوب‌های استاندارد در مدیریت کسب و کار، در دانشگاه های معتبر دنیا تدریس می‌شوند.

از میان این مدلها، احتمالاً مدل هفت S یا SevenS مکنزی برای دانشجویان و فعالان مدیریت در ایران، آشناتر از سایر موارد است.

مدلی که توسط دو تن از مشاوران این شرکت یعنی تام پیترز (Tom Peters) و روبرت واترمن (Robert Waterman) در کتاب در جستجوی برتری یا In Search of Excellence‌ مطرح شد و امروز، شهرتی جهانی دارد.

شرکت بین المللی مشاوره مدیریت مک کنزی

این شرکت در سال ۱۹۲۶ توسط دو نفر به نام های جیمز مکنزی (James O. McKinsey) و ماروین باور (Marvin Bower) تاسیس شده و عمر آن به تدریج به یک قرن نزدیک می‌شود.

حدود ۱۴۰۰۰ نفر در دفترهای مکنزی در سراسر جهان کار می‌کنند و فروش خدمات مشاوره مدیریت این شرکت به مرز ده میلیارد دلار در سال نزدیک شده است.

مکنزی طی سالهای اخیر، حوزه فعالیت خود را توسعه داده و حتی تعدادی شتابدهنده کسب و کار نیز تاسیس کرده تا از طریق به دست آوردن مالکیت در استارت آپ های نرم افزاری، بتواند دارایی‌ها و منابع خود را در سال‌های آتی توسعه دهد.

شرکت مکنزی در حوزه های متنوع صنعتی از جمله صنعت داده ها، کسب و کارهای دیجیتال، نفت و گاز، خرده فروشی، مخابرات و صنایع فلزی فعالیت می‌کند و در هر صنعت، در حوزه های متعدد از جمله بازاریابی، استراتژی، مدیریت ریسک، طراحی و نیز تجزیه و تحلیل داده‌ها، خدمات مشاوره ارائه می‌دهد.

فصل نامه شرکت مکنزی

شرکت مکنزی، نشریه ای به نام McKinsey Quarterly دارد. همان‌طور که از نام آن پیداست، این نشریه به صورت فصلی و هر سه ماه یک مرتبه منتشر می‌شود.

تعداد بسیار زیادی از مقالات مجله، مدتی پس از انتشار، به صورت آنلاین در سایت مکنزی قرار می‌گیرند.

مطالعه این مقاله‌ها می‌تواند برای علاقمندان مدیریت – خصوصاً فعالان حوزه مشاوره مدیریت – مفید باشد.

 بخش فصل نامه در سایت مکنزی

در صورتی که قصد دارید از سایت مکنزی بازدید کنید، پیشنهاد ما این است که به مقاله های زیر هم سر بزنید:

 معرفی چین برای مدیران

 شهود مدیریتی برای پنجاه سال پیش رو

 

سایت بهترین پاسخ - که در حال مطالعه ی آن هستید - به نوعی واژه نامه ی جنبی مربوط به مجموعه‌ی آموزشی متمم است. در صورتی که علاقمند باشید میتوانید فهرست درس ها و نقشه راه های یادگیری متمم را بررسی کرده یا اینکه صرفاً سرفصل های دوره MBA آنلاین ما را مرور کنید.

 
بهترین پاسخ