شرکت مشاوره مدیریت مکنزی (مک کنزی)

شرکت بین المللی مشاوره مدیریت مکنزی (McKinsey & Co) که گاهی در فارسی آن را به صورت مک کینزی یا مک کنزی هم می‌نویسند، از جمله شرکت‌های بزرگ، معتبر و قدیمی در حوزه مشاوره مدیریت است که برخی از مدلها و راهکارهای آن، امروز به عنوان ابزارها و چارچوب‌های استاندارد در مدیریت کسب و کار، در دانشگاه های معتبر دنیا تدریس می‌شوند.

از میان این مدلها، احتمالاً مدل هفت S یا SevenS مکنزی برای دانشجویان و فعالان مدیریت در ایران، آشناتر از سایر موارد است.

شرکت بین المللی مشاوره مدیریت مک کنزی

این شرکت در سال ۱۹۲۶ توسط دو نفر به نام های جیمز مکنزی (James O. McKinsey) و ماروین باور (Marvin Bower) تاسیس شده و عمر آن به تدریج به یک قرن نزدیک می‌شود.

حدود ۱۴۰۰۰ نفر در دفترهای مکنزی در سراسر جهان کار می‌کنند و فروش خدمات مشاوره مدیریت این شرکت به مرز ده میلیارد دلار در سال نزدیک شده است.

مکنزی طی سالهای اخیر، حوزه فعالیت خود را توسعه داده و حتی تعدادی شتابدهنده کسب و کار نیز تاسیس کرده تا از طریق به دست آوردن مالکیت در استارت آپ های نرم افزاری، بتواند دارایی‌ها و منابع خود را در سال‌های آتی توسعه دهد.

شرکت مکنزی در حوزه های متنوع صنعتی از جمله صنعت داده ها، کسب و کارهای دیجیتال، نفت و گاز، خرده فروشی، مخابرات و صنایع فلزی فعالیت می‌کند و در هر صنعت، در حوزه های متعدد از جمله بازاریابی، استراتژی، مدیریت ریسک، طراحی و نیز تجزیه و تحلیل داده‌ها، خدمات مشاوره ارائه می‌دهد.

فصل نامه شرکت مکنزی

شرکت مکنزی، نشریه ای به نام McKinsey Quarterly دارد. همان‌طور که از نام آن پیداست، این نشریه به صورت فصلی و هر سه ماه یک مرتبه منتشر می‌شود.

تعداد بسیار زیادی از مقالات مجله، مدتی پس از انتشار، به صورت آنلاین در سایت مکنزی قرار می‌گیرند.

مطالعه این مقاله‌ها می‌تواند برای علاقمندان مدیریت – خصوصاً فعالان حوزه مشاوره مدیریت – مفید باشد.

 بخش فصل نامه در سایت مکنزی

در صورتی که قصد دارید از سایت مکنزی بازدید کنید، پیشنهاد ما این است که به مقاله های زیر هم سر بزنید:

 معرفی چین برای مدیران

 شهود مدیریتی برای پنجاه سال پیش رو

 

سایت بهترین پاسخ - که در حال مطالعه ی آن هستید - به نوعی واژه نامه ی جنبی مربوط به سایت آموزشی متمم است. در صورتی که علاقمند باشید میتوانید فهرست درس ها و نقشه راه های یادگیری متمم را بررسی کرده یا اینکه صرفاً سرفصل های دوره MBA آنلاین ما را مرور کنید.

 
محمدرضا